O mně

Pohybem se zabývám od raného dětství. Závodně jsem dělala sportovní gymnastiku a následně scénický tanec.
Mojí vystudovanou profesí je fyzioterapie. Pracovala jsem na rehabilitačním oddělení nemocnic v Broumově a v Náchodě. Mám několikaletou praxi v lázeňském provozu Lázní Běloves u Náchoda.


Po zakončení studia akupunktury u MUDr. Lovackého jsem absolvovala obor aromaterapie u Karla Hádka. Studovala jsem fytoterapii přímo u jihoamerických indiánů a šamanů v Peru a ajurvédu v Annapurna Yoga Ashramu v Nepálu. Právě proto, že se západní a východní medicína navzájem velmi dobře doplňují a urychlují velmi potřebný návrat ke zdraví a harmonii, šla jsem touto cestou. Protože tělo, mysl a duch tvoří jeden celek, je cvičení a práce s životní energií naprosto geniální. Mými velkými učiteli jsou především Jan Pletánek v technikách Shiatsu a Shin Tai a při cvičení Taiji. U Francoise Henryeho se dále rozvíjím v oblasti Taiji, Taijichuan a Qigong. U Velkého Mistra Reiki, pana Vladimíra Bláhy studuji chiropraxi. Od něho jsem obdržela iniciace reiki 1., 2., 2. rozšířený stupeň, Mistr léčitel, Mistr učitel, Mistr Reiki a Velký Mistr Reiki. S panem Bláhou úzce spolupracuji a pravidelně se účastním společných meditací.

 

Můj velký dík patří také panu prezidentovi Václavu Havlovi, se kterým jsem měla možnost se setkávat jak u mě doma, tak i na Hrádečku. Při našich setkáních a rozhovorech jsem pochopila pravý obsah slov lidství, soucit a umění naslouchat.